معرفی دوره های آموزشی بورس

بورس اوراق بهادار به شرکت ها کمک می کند تا پول جمع آوری کنند تا بتوانند تجارت خود را توسعه دهند. هنگامی که یک شرکت برای اولین بار تصمیم می گیرد سهام خود را در بورس عرضه کند و سهام خود را در یک عرضه اولیه به عموم بفروشد ، معمولاً از سرمایه ای که از سرمایه گذاران علاقه مند دریافت می کند برای گسترش عملیات خود، انجام تحقیق و توسعه، افزایش آگاهی مشتریان از طریق بازاریابی استفاده می کند. ، یا برای سایر موارد حیاتی برای رشد بلندمدت میپردازد‌.

 سرمایه گذاران می توانند از بورس اوراق بهادار برای تشخیص شرکت های سالم و معتبر از شرکت های مشکوک تر استفاده کنند. بورس اوراق بهادار الزاماتی را برای شرکت ها برای واجد شرایط بودن برای عرضه سهام خود دارد. برجسته‌ترین بورس‌ها الزامات فهرست‌بندی سختی را تعیین می‌کنند که برای اکثر شرکت‌ها سخت است، از جمله حداقل ارقام برای سهام موجود، ارزش بازار و درآمد شرکت.

 سرمایه‌گذاران می‌دانند که سهامی که در بورس عرضه می‌شود این الزامات را برآورده کرده است، و اگر سهامی در بورس وجود ندارد، این نشانه‌ای است که سرمایه‌گذار باید دلیل آن را پیدا کند.

شرکت هایی که سهام خود را در بورس اوراق بهادار فهرست می کنند نیز باید اطلاعات زیادی در مورد تجارت خود به سرمایه گذاران بدهند. کمیسیون بورس و اوراق بهادار ایالات متحده از شرکت های پذیرفته شده در بورس می خواهد که این افشاها را شامل گزارش های مالی سه ماهه و سالانه انجام دهند. این گزارش‌ها، همراه با سایر اخبار مهمی که در حین وقوع فاش می‌شوند، به سرمایه‌گذاران کمک می‌کنند تا اطلاعات بیشتری در مورد شرکت‌هایی که می‌خواهند در آنها سرمایه‌گذاری کنند، بدانند.

معرفی دوره های آموزشی بورس و این که چرا شرکت ها سهام را در بورس می فروشند؟

به طور کلی، هر شرکت خصوصی می تواند با عرضه سهام خود به مردم از طریق بورس اوراق بهادار تصمیم به تبدیل شدن به یک شرکت عمومی بگیرد. برای انجام این کار، شرکت باید یک پذیره نویس – معمولاً یک بانک سرمایه گذاری – برای تکمیل عرضه عمومی اولیه (IPO) استخدام کند. هنگامی که یک شرکت “عمومی می شود”، سهام آن در بورس معامله می شود. خریدار سهام یک شرکت سهامدار می شود، به این معنی که آنها بخشی از مالکیت یک شرکت را در اختیار دارند.

معرفی دوره های آموزشی بورس و این که چه کسی می تواند در بورس معامله کند؟

وقتی سهامی را در بورس می خرید و می فروشید، آن را از یک سرمایه گذار می خرید. برای معامله در بورس اوراق بهادار، باید عضو بورس یا متعلق به یک شرکت عضو باشید. به طور کلی دو نوع معامله سرمایه گذار در بورس وجود دارد:

  • سرمایه گذاران نهادی: سرمایه گذاران نهادی کسانی هستند که اوراق بهادار را در مقادیر زیادی معامله می کنند که واجد شرایط رفتار ترجیحی و کارمزدهای کمتر باشد. نمونه هایی از سرمایه گذاران نهادی عبارتند از بانک های سرمایه گذاری، صندوق های تامینی، شرکت های بیمه و شرکت های سهام خصوصی.
  • سرمایه گذاران خرد: سرمایه گذاران خرد کسانی هستند که اوراق بهادار را از طریق سازمانی مانند کارگزار یا بانک معامله می کنند.
  • بورس چگونه کار می کند؟

بورس‌های فیزیکی به سازندگان بازار – یک معامله‌گر حرفه‌ای که پیشنهادات و پیشنهادات مداوم را حفظ می‌کند، از آنجایی که خریدار یا فروشنده ممکن است در هر لحظه یکدیگر را پیدا نکنند، اجازه می‌دهد تا سهام خاصی را بخرند و به کارگزاران بفروشند. بورس‌های فیزیکی دارای طبقه‌های معاملاتی هستند که در آن خرید و فروش مانند یک خانه حراج انجام می‌شود و قیمت‌های پیشنهادی و پیشنهادی در طول روز در نوسان هستند.

 در بورس دیجیتال، خرید و فروش نیز فقط به صورت الکترونیکی بین خریداران و فروشندگان از طریق رایانه انجام می شود.بورس اوراق بهادار دو جنبه دارد – بازار اولیه و بازار ثانویه. بازار اولیه جایی است که شرکت های خصوصی برای اولین بار سهام خود را فهرست می کنند و بازار ثانویه جایی است که خرید و فروش هر روز سهام در آن انجام می شود.

معرفی دوره های آموزشی بورس و قوانین و مقررات بورس

بورس‌ها از شرکت‌های پذیرفته‌شده در بورس‌هایشان می‌خواهند از مجموعه‌ای از قوانین خاص، مانند شیوه‌های حسابداری خاص و زمان و نحوه گزارش شرکت‌ها اطلاعات حساس به قیمت، مانند درآمدهای فصلی، پیروی کنند. به عنوان مثال، سهام معامله شده در بورس اوراق بهادار نیویورک باید از مجموعه قوانین بسیار خاصی پیروی کند، از جمله اینکه باید قیمت سهام حداقل 4 دلار و ارزش بازار آن حداقل 4 میلیون دلار باشد.

در سایت انقلاب پلاس می توانید تمامی اطلاعاتی که در مورد بورس و دوره های آموزشی آن می خواهید را جستجو کنید ، سایت انقلاب پلاس ارائه دهنده ی جزوه های آموزشی در رابطه با بورس می باشد ، میتوانید فایل های آموزشی و جزوه ها را در پایین مطلب دانلود کنید . امیدواریم که در معرفی دوره های آموزشی بورس به شما عزیزان موفق بوده باشیم .