معرفی دوره های آموزشی حسابداری

ما در این مقاله می خواهیم به معرفی دوره های آموزشی حسابداری و معرفی سایت انقلاب پلاس به شما بپردازیم پس اگر به آشنایی با معرفی دوره های آموزشی حسابداری علاقه من می باشید ، تا انتهای این مقاله با ما همراه باشید .

معرفی دوره های آموزشی حسابداری و این که حسابداری در اصل چه می باشد ؟

حسابداری یکی از وظایف کلیدی تقریباً برای هر کسب و کاری است. ممکن است توسط یک حسابدار در یک شرکت کوچک، یا توسط بخش های مالی قابل توجه با ده ها کارمند در شرکت های بزرگتر اداره شود.

مزایای حسابداری چیست و معرفی دوره های آموزشی حسابداری

حسابداری نقشی کلیدی در راه اندازی یک کسب و کار ایفا می کند زیرا به شما کمک می کند درآمد و هزینه ها را ردیابی کنید، از مطابقت با قوانین اطمینان حاصل کنید و اطلاعات مالی کمی را در اختیار سرمایه گذاران، مدیریت و دولت قرار دهید که می تواند در تصمیم گیری های تجاری مورد استفاده قرار گیرد.

بدون حسابداری، امکان تصمیم گیری کوتاه مدت و بلند مدت برای کسب و کارها عملا غیرممکن خواهد بود. ما بیشتر تصمیمات تجاری خود را پس از استفاده از این نوع داده ها می گیریم. ما تصمیم می‌گیریم پس از بررسی حساب‌های شرکت، چقدر برای بازاریابی، تحقیق و توسعه و سرمایه‌گذاری مجدد سود هزینه کنیم. با توجه به کالج بازرگانی ساندرز موسسه فناوری روچستر در نیویورک: «حسابداری یکی از قدیمی‌ترین و معتبرترین حرفه‌های دنیاست و حسابداران را می‌توان در هر صنعتی از سرگرمی گرفته تا پزشکی یافت. این یکی از ضروری ترین خطوط کار روی این سیاره است.»

معرفی دوره های آموزشی حسابداری و تاریخچه ی حسابداری

حسابداری هزاران سال است که وجود داشته است. در واقع می توان آن را به تمدن های بسیار باستانی ردیابی کرد. مورخان اقتصادی می گویند شواهدی وجود دارد که تقریباً پنج هزار سال پیش در بین النهرین باستان وجود داشته است. بسیاری می گویند که احتمالاً حسابداری در کنار توانایی ما برای نوشتن کلمات، شمارش اعداد و شروع استفاده از پول توسعه یافته است.

شواهدی وجود دارد که حسابداری اولیه در ایران باستان وجود داشته است، در حالی که به نظر می رسد مصریان باستان سیستم حسابرسی اولیه داشته اند. در واقع، حتی بابلی ها، چهار هزار سال پیش، یک سیستم حسابرسی اولیه داشتند.

نتایج تلاش حسابداران قبلی در مجموعه ای از سوابق حسابداری انباشته می شود که سند خلاصه آن دفتر کل است. دفتر کل از تعدادی حساب تشکیل شده است که در هر یک از آنها اطلاعات مربوط به نوع خاصی از معامله مانند فروش محصول، هزینه استهلاک، حساب های دریافتنی، بدهی و غیره ذخیره می شود. برخی از تراکنش‌های با حجم بالا، مانند صورت‌حساب‌های مشتری، ممکن است در یک دفترچه فرعی ذخیره شوند و تنها مجموع آن در دفتر کل ثبت شود. مانده های پایانی در دفتر کل ممکن است با ثبت های تعدیل هر ماه تغییر کند، بیشتر برای ثبت هزینه های انجام شده اما هنوز ثبت نشده است.

اطلاعات موجود در دفتر کل برای استخراج صورت های مالی استفاده می شود و همچنین ممکن است منبع برخی از اطلاعات مورد استفاده برای گزارش های مدیریت داخلی باشد.

معرفی دوره های آموزشی حسابداری و انواع مدارک حسابداری :

انواع مختلفی از مدارک حسابداری، با عناوین سطح کارشناسی مانند  لیسانس حسابداری وجود دارد. لیسانس تخصصی  حسابداری   BAcy ،  BAcc  یا  BAccty  در ایالات متحده اغلب تنها مدرک کارشناسی است که در این کشور برای فعالیت های بعدی به عنوان یک حسابدار حرفه ای شناخته شده است – از این نظر، به عنوان اولین مدرک حرفه ای کار می کند. در جاهای دیگر، مدارک حسابداری ممکن است به عنوان  لیسانس هنر BA  در حسابداری ، یا به عنوان  لیسانس علوم (BSc) در حسابداری  همچنین به اختصار  BS/ACC  ارائه شود.

 در همین حال، آفریقای جنوبی مدارک کارشناسی حسابداری را با عنوان  لیسانس علوم حسابداری BAccSci  و  Baccalaureus Computationis (BCompt) ارائه می دهد. در حالی که بسیاری از دانشگاه‌ها مدارک کارشناسی را تنها با تمرکز بر حسابداری ارائه می‌دهند، یافتن حسابداری که در کنار سایر موضوعات (معمولاً امور مالی، اقتصاد یا مدیریت بازرگانی) در قالب مدرک مشترک ارائه می‌شود، رایج است.

 همچنین مدارک عمومی تجاری با تمرکز بر حسابداری مانند  لیسانس مدیریت بازرگانی BBA در حسابداری  و  لیسانس بازرگانی (BCom) در حسابداری وجود دارد. اکثر مدارک حسابداری توسط یک نهاد حرفه ای مربوطه برای حسابداران در سطح ملی معتبر است.

 به عنوان مثال می توان به انجمن حسابداران رسمی و خبره مستقر در بریتانیا، مؤسسه حسابداران مالی و مؤسسه حسابداران رسمی مدیریت، و مؤسسه حسابداران رسمی آمریکا مستقر در ایالات متحده اشاره کرد. تحصیل یک مدرک معتبر به فارغ التحصیلان این امکان را می دهد که پس از شروع به کار برای کسب وضعیت حسابدار رسمی، برای معافیت از برخی امتحانات به ارگان مربوطه درخواست دهند.

شرایط ورود به مدارک حسابداری و معرفی دوره های آموزشی حسابداری :

کسانی که برای تحصیل در رشته حسابداری اقدام می کنند معمولاً باید پیشینه قوی در ریاضیات نشان دهند، در حالی که کسانی که دوره های آمار یا تجارت را گذرانده اند از مزیت بیشتری برخوردار خواهند بود. برخی از دانشگاه ها به دانشجویان این امکان را می دهند که پس از سال اول تحصیلی خود، بین برنامه های حسابداری جابجا شوند، تا پس از دوره های مقدماتی عمومی، مسیری را انتخاب کنند که به بهترین وجه با علایق و توانایی های آنها مطابقت دارد.

سایت انقلاب پلاس به صورت کامل به معرفی دوره های آموزشی حسابداری‌ پرداخته است و بهتریه دوره های آموزشی را به شما ارائه خواهد کرد ، سایت انقلاب پلاس در مورد رشته حسابداری جزوات آموزشی و اطلاعات مورد نیاز را برای شما در زیر این مطلب قرار داده است که شما میتوانید آن ها را دانلود کنید ، برای آشنایی بیشتر با این رشته به سایت انقلاب پلاس رجوع کنید . امیداریم که در این مقاله به معرفی دوره های آموزشی حسابداری به شما پرداخته باشیم و اطلاعات لازم را در اختیار شما قرار داده باشیم .