معرفی دوره های آموزشی نرم افزار های معماری

 در این مقاله می خواهیم به معرفی دوره های آموزشی نرم افزار های معماری بپردازیم ، پس تا انتهای این مقاله با ما همراه باشید

معرفی دوره های آموزشی نرم افزار های معماری و Rhino 3D

از زمان ایجاد آن در سال 1998، Rhino 3D به یکی از محبوب ترین ابزار برای طراحی معماری تبدیل شده است. کاربران می توانند نقشه ها یا مدل های فیزیکی را وارد نرم افزار کنند. از آنجا، راینو می تواند مدل های سه بعدی بسازد و مستنداتی برای طرح ارائه دهد. حتی می توانید داده های دنیای واقعی را در نسخه های جدیدتر نرم افزار اسکن کنید.

فراتر از آن، راینو تمام ابزارهایی را که یک طراح برای ویرایش طرح ها نیاز دارد، ارائه می دهد. فراتر از مدل های پایه، می توانید انیمیشن ها و رندرهای حرفه ای ایجاد کنید. همچنین یکی از انعطاف پذیرترین بسته های طراحی در اطراف است.

 طراحان می توانند اجسام و سطوح جامد را به نرم افزار ترجمه کنند. حتی به شما امکان می دهد با ابرهای نقطه ای و مش های چند ضلعی کار کنید. به همین دلیل، نرم افزار معمولا مورد علاقه کسانی است که نمی خواهند زمان زیادی را صرف یادگیری پیچیدگی های طراحی به کمک کامپیوتر (CAD) کنند.

نرم افزار SketchUp و معرفی دوره های آموزشی نرم افزار های معماری

بسیاری از معماران SketchUp را به دلیل کاربردهای واقعی آن ترجیح می دهند. گوگل SketchUp را در سال 2006 خریداری کرد. اگرچه از آن زمان این شرکت را فروخته است، گوگل بسیاری از ویژگی های مفید را پیاده سازی کرده است. به عنوان مثال، می توانید تصاویر توپوگرافی را از Google Maps به SketchUp بکشید.

 در مورد تصاویر ماهواره ای هم همینطور.مزیت کلیدی SketchUp قیمت آن است. می توانید SketchUp را به صورت رایگان دانلود کنید. ممکن است برخی از ویژگی های بسته های نرم افزاری دیگر را نداشته باشد. با این حال، به اندازه کافی برای ایجاد مدل های حرفه ای به شما کمک می کند. با این حال، بسته پایه اکثر ویژگی‌های صادرکننده را خاموش کرده است. با این حال، این به شما انعطاف پذیری می دهد. شما می توانید ویژگی های متناسب با پروژه خود را انتخاب کنید. بنابراین، شما فقط روی آنچه نیاز دارید سرمایه گذاری می کنید.

نرم افزار Revit Architecture و معرفی دوره های آموزشی نرم افزار های معماری

مفهوم مدل سازی اطلاعات ساختمان (BIM) کلیدی در معماری مدرن است. این به توسعه ساختمان های پایدار مربوط می شود. در دنیایی که آگاهی از محیط زیست در بالاترین حد خود قرار دارد، پایداری در دستور کار بسیاری از مشتریان قرار دارد.

اینجاست که Revit Architecture وارد می‌شود. این نرم‌افزار بر روی ارائه ابزارهایی برای BIM موثر تمرکز دارد. ویژگی اصلی آن اتوماسیون است. تغییراتی که در مدل خود ایجاد می کنید در طول پروژه ثبت می شوند. نرم افزار این تغییرات را هماهنگ می کند تا اطمینان حاصل کند که پروژه های کاملی ایجاد می کنید که BIM را در هر مرحله در نظر می گیرند. به این ترتیب، اگر تغییری در نمای سه بعدی ایجاد کنید، این تغییرات در نمای پلان، ارتفاع و بخش منعکس می شود.

 همین امر در مورد تغییراتی که در هر نمای دیگری ایجاد می کنید نیز صدق می کند.این نرم افزار اتوماسیون را در جاهای دیگر ارائه می دهد. به عنوان مثال، به شما اجازه می دهد تا کتابخانه هایی از اشیاء پارامتری ایجاد کنید. شما می توانید به این اشیاء در تمام طراحی ها دسترسی داشته باشید تا به سرعت مدل های رایج را در پروژه خود پیاده سازی کنید.

معرفی دوره های آموزشی نرم افزار های معماری و V-Ray

V-Ray یک نرم افزار طراحی مستقل نیست. در واقع یک افزونه است. می توانید از آن با ArchiCAD و SketchUp استفاده کنید. هدف آن ایجاد رندر واقعی است. این به شما امکان می دهد مدل های سه بعدی خود را همانطور که در دنیای واقعی به نظر می رسند نشان دهید.

این باعث می شود V-Ray برای کسانی که نیاز به اضافه کردن جرقه اضافی به طراحی های خود دارند ایده آل باشد. این نرم افزار دسترسی به بافت های خیره کننده را ارائه می دهد. علاوه بر این، پالت رنگ آن رقبای کمی دارد. این بدان معنی است که شما می توانید از نور و سایه به نفع خود با V-Ray بیشتر از سایر نرم افزارهای طراحی استفاده کنید.

نرم افزار Maya و معرفی دوره های آموزشی نرم افزار های معماری

در مورد اینکه مایا چقدر در معماری مفید است، اختلاف نظر وجود دارد. برخی استدلال می کنند که این یک نرم افزار طراحی بسیار کلی است. آنها اشاره می کنند که بسیاری از ابزارهایی که نرم افزارهای اختصاصی بیشتری از آنها بهره می برند، ندارد. با این حال، این عدم محدودیت اغلب برای طراحان مفید است.

مایا برای کاوش در مفاهیمی که بیشتر از آنچه که انواع نرم افزارها اجازه می دهند، بسیار عالی است. این به شما آزادی بیشتری در کارتان می دهد. این امر باعث ایجاد نوآوری در طراحی می شود. بسیاری از مایا برای ارائه ایده های جدید قبل از انتقال مدل های مایا به نرم افزارهای دیگر استفاده می کنند. این آزادی است که منجر به مقبولیت مایا در بخش معماری شده است. حتی می توانید مجموعه ابزارهای اضافی مخصوص این صنعت را دانلود کنید.

Dynamoاغلب به عنوان یک افزونه رایگان برای استفاده با Revit ارائه می شود. با این حال، یک نسخه مستقل از Dynamo نیز وجود دارد. این بدان معناست که شما می توانید از آن به طور مستقل از Revit استفاده کنید، اگرچه این کار مستلزم پرداخت هزینه اشتراک است. مانند Grasshopper، Dynamo نیز یک نرم افزار متن باز است. این بدان معناست که یک جامعه بزرگ در اطراف خود دارد که دائماً ویژگی های جدیدی را برای استودیو ایجاد می کند .

Dynamo به دلیل داشتن یکی از بهترین موتورهای هندسی در هر بسته طراحی به خوبی در نظر گرفته شده است. این کار بر روی عناصر پیچیده را آسان تر می کند. علاوه بر این، نرم افزار به خوبی وارد جریان کار BIM می شود. Dynamo به شما این امکان را می دهد که تغییرات سریعی در طرح های خود ایجاد کنید. علاوه بر این، به شما این امکان را می دهد که طرح های خود را در لحظه سفارشی سازی کنید. این باعث صرفه جویی در زمان زیادی می شود که در غیر این صورت برای ویرایش طرح ها و ذخیره آنها به عنوان فایل های جداگانه صرف می کنید.

معرفی دوره های آموزشی نرم افزار های معماری و نرم افزار اتوکد

اتوکد از زمان انتشار آن در سال 1982 یکی از اجزای اصلی بخش معماری بوده است. این تاریخ باعث آشنایی است. دانشجویان و متخصصان چندین دهه است که از اتوکد استفاده می کنند. به این ترتیب، یادگیری نحوه استفاده از آن اغلب هنگام جستجوی شغل در مهندسی یا معماری مفید است.

بسیاری از اتوکد به عنوان اولین قدم در راه ایجاد مدل های سه بعدی استفاده می کنند. این به شما امکان می دهد نقشه هایی ایجاد کنید که ساختمان های شما را در سطح پایه تر نشان می دهد. طراحان اغلب این نقشه ها را به بسته های نرم افزاری دیگر منتقل می کنند تا روی مفاهیم مدل سازی پیشرفته تر کار کنند. به دلیل محبوبیت اتوکد، اکثر بسته های طراحی دیگر با فایل های آن سازگار هستند .

نر افزار ArchiCAD و معرفی دوره های آموزشی نرم افزار های معماری

بسیاری به ArchiCAD اشاره می کنند که همه چیزهایی را که یک طراح به آن نیاز دارد ارائه می دهد. ثابت می کند که در ایجاد مدل های دو بعدی و سه بعدی مفید است. علاوه بر این، می توانید چندین بسته نرم افزاری دیگر را در آن ادغام کنید.

یکی از موارد مورد علاقه رایج، کشیدن V-Ray به ArchiCAD است. این به طراحان اجازه می‌دهد تا مدل‌های فوتورئالیستی ایجاد کنند. حتی کسانی که V-Ray را در ArchiCAD ادغام نمی کنند، می توانند مدل های واقع گرایانه ایجاد کنند.

نسخه های جدید ArchiCAD دارای CineRender برای ایجاد مدل های واقعی هستند.ویژگی اصلی ArchiCAD ماهیت کاربر پسند آن است. با کمترین تلاش می توانید اصول اولیه نرم افزار را یاد بگیرید. این باعث شده است که آن را در بین دانشجویان و کسانی که تازه در معماری شروع کرده اند مورد علاقه قرار دهد.

این یک راه موثر برای ایجاد مدل های دقیق ارائه می دهد. به این ترتیب، برای پروژه هایی که زمان یک عامل است عالی است . برای اطلاعات بیشتر می توانید به سایت انقلاب پلاس رجوع کرده و در مورد نرم افزار های معماری بیشتر بدانید ، هم چنین می توانید فایل های آموزشی را در پایین مطلب دانلود کنید .