معرفی دوره های آموزشی ICDL

ما در این‌مقاله می خواهیم به معرفی دوره های آموزشی ICDL بپردازیم ، پس تا انتهای این‌مقاله با ما همراه باشید ، ICDL چیست و به چه معناست ؟

ICDL  یعنی مهارت های هفت گانه ی کامپیوتر که ما در این‌مطلب این مهارت ها را برای شما توضیح خواهیم داد :

مهارت های کامپیوتری چیست ومعرفی دوره های آموزشی   ICDL

مهارت های کامپیوتری به دو دسته تقسیم می شوند: سخت افزار و نرم افزار.

مهارت‌های سخت‌افزاری به شما کمک می کند تا به صورت فیزیکی با رایانه کار کنید. مهارت های سخت افزاری می شود به راحتی یادگیری چگونه روشن و خاموش کردن دستگاه های مختلف باشد. کارفرمایان ممکن است برخی از مهارت‌های نرم‌افزاری را در پست‌های شغلی با این فرض که در سطح جهانی قابل درک هستند، لحاظ نکنند. به عنوان مثال، بسیاری از کارفرمایان ممکن است بر این باور باشند که همه متقاضیان دانش اولیه در مورد برنامه های پردازش کلمه مانند Microsoft Word دارند.

برخی از مهارت های رایج رایانه عبارتند از:

  • تجزیه و تحلیل
  • رسانه های اجتماعی
  • طراحی گرافیک
  • مایکروسافت آفیس
  • صفحات گسترده
  • ارتباط ایمیلی
  • اتوماسیون بازاریابی
  • تجسم داده ها

مهارت‌های نرم‌افزاری ویژه متداولا در زمینه‌های متعدد مورد نظر هستند. اگر یک برنامه نویس کامپیوتر هستید، ممکن است از شما خواسته شود که زبان های برنامه نویسی مختلفی مانند Python، C++، Java یا HTML و غیره را بدانید.

کسانی که برای موقعیت های کمک اداری درخواست می کنند احتمالاً باید با Microsoft Office Suite، برنامه های Google و نرم افزار حسابداری تجربه داشته باشند. برای اینکه بدانید کارفرمایان در صنعت شما چه مهارت هایی را ممکن است انتظار داشته باشند، مدتی را صرف تحقیق در مورد رایج ترین مهارت های نرم افزاری برای حرفه خود کنید. شرح شغل را با تمام توجه خود بخوانید و به نکات ضروری ذکر شده در آن توجه کافی کنید .

معرفی دوره های آموزشیICDL و این که چرا مهارت های کامپیوتری مهم است؟

اکثر مشاغل در حال حاضر به استفاده از رایانه، دستگاه های تلفن همراه یا برنامه های کاربردی نرم افزاری در برخی ظرفیت ها نیاز دارند. برخی از کارفرمایان به دانش یا تجربه قبلی در مورد برنامه های کاربردی خاص نیاز دارند، در حالی که برخی دیگر آموزش های حین کار را ارائه می دهند.

اگر در مورد نرم افزارهای پرکاربرد اطلاعاتی دارید، ممکن است بتوانید به راحتی نحوه استفاده از برنامه های جدید را بیاموزید.چه در بخش خدمات مشتری، تولید، خدمات غذایی یا فناوری مشغول به کار باشید، کارفرمایان از برنامه های کامپیوتری برای خودکارسازی وظایف خاص، ساده کردن ارتباطات و موارد دیگر استفاده می کنند.

متقاضیان کار با مهارت های کامپیوتری به دلیل بالا رفتن سطح تکنولوژی در موقعیت کاری تا جد زیادی مورد توجه هستند. شما این توانایی را دارید که مهارت‌های کامپیوتری خود را با شناسایی نکات الزامی مربوط به کامپیوتر و رایانه در  و توضیحات مربوط به رزومه خویش را بدهید به چه صورت با استفاده از تجربه گذشته این نیازها را برآورده می سازید یا از آن فراتر می‌روید.

نمونه هایی از مهارت های کامپیوتری و معرفی دوره های آموزشیICDL

مهارت های کامپیوتری مختلف که کارفرمایان از شما انتظار دارند بنا به شغل شما کاملا متفاوت است. برای مثال، اگر برای شغلی به‌عنوان مدیر دفتر درخواست می‌دهید، احتمالاً باید دانش اولیه برنامه‌های پردازش کلمه، صفحات گسترده، پلت‌فرم‌های ایمیل و سایر ابزارهای ارتباطی را داشته باشید.

با این حال، بسیاری از مهارت‌های رایانه‌ای دیگر وجود دارند که معمولاً در تمام صنایع مورد استفاده قرار می‌گیرند که دانستن آنها برای اکثر متقاضیان شغل مهم است.برخی از مهم‌ترین مهارت‌های کامپیوتری برای یادگیری عبارتند از:

مهارت های هفت گانه ی کامپیتور و معرفی دوره های آموزشی  ICDL

1 . سیستم عامل (mac o&s و Windows)

سیستم عامل نرم افزاری است که از عملکردهای اساسی کامپیوتر پشتیبانی و مدیریت می کند. اگرچه سیستم عامل های مختلفی وجود دارد، اما اکثر کارفرمایان از Windows یا MacOS استفاده می کنند.

2 . مجموعه های آفیس (Microsoft Office، G Suite).

دانش اولیه مجموعه نرم افزارهای بهره وری می تواند به رزومه شما ارزش بیشتری بدهد. مجموعه نرم افزارهای آفیس از ابزارهای مختلف همکاری و بهره وری مانند Microsoft Word، Outlook و Excel تشکیل شده اند.

3 . نرم افزار ارائه (پاورپوینت، کلیدی)

مهارت های ارائه، هم مهارت های نرم افزاری و هم مهارت های کامپیوتری ارزشمندی هستند. نرم افزار ارائه برای داشتن دانش پایه در بسیاری از مشاغل چه برای سازماندهی و ارائه ایده ها در یک شرکت، داخلی و خارجی مهم است.

4 . صفحات گسترده (Excel، Google Spreadsheets و غیره)

صفحات گسترده برنامه هایی هستند که برای سازماندهی داده ها و سایر اطلاعات در جداول و محاسبه سریع اعداد استفاده می شوند. از صفحات گسترده نیز می توان برای تجزیه و تحلیل داده های پیشرفته استفاده کرد.

5 . ابزارهای ارتباطی و همکاری (Slack، Skype و غیره)

بسیاری از کسب و کارها از ابزارهای ارتباطی و همکاری برای کمک به بهره وری استفاده می کنند.

6 . نرم افزارهای حسابداری (QuickBooks، FreshBooks، Xero و …)

مهارت‌های نرم‌افزار حسابداری اگر برای موقعیت‌هایی در بخش‌های مالی یا تجاری درخواست می‌دهید، مهم هستند. اگر برای کار برای یک کسب و کار کوچک درخواست می دهید، مهارت های نرم افزار حسابداری ممکن است مفید باشد اگر از شما خواسته شود چندین نقش را در کسب و کار به عهده بگیرید.

7 . رسانه های اجتماعی (توئیتر، فیس بوک، اینستاگرام و …)

مهارت های رسانه های اجتماعی در حال حاضر بسیار مورد نیاز است زیرا شرکت ها به دنبال افزایش و مدیریت حضور آنلاین خود هستند. این مهارت ها بیشتر برای موقعیت هایی در روابط عمومی، بازاریابی و تبلیغات مورد نظر است.

شما می‌توانید در ارتباط با معرفی دوره های آموزشی ICDL به سایت انقلاب پلاس رجوع کرده و اطلاعات و آموزش های بیشتری کسب کنید ، هم چنین در پایین این مطلب فایل های آموزشی برای شما قرار داده ایم که می توانید آن ها را دانلود کنید .

امیدواریم که در معرفی دوره های آموزشی ICDL به شما موفق بوده باشیم .