در این مقاله می خواهیم به معرفی زبان برنامه نویسی Swift  بپردازیم :

زبان برنامه نویسی سوئیفت توسط اپل در سال 2014 ایجاد شد و این زبان رسمی برای کار با تمام سیستم عامل های اپل است: iOS، iPadOS، watchOS، macOS، tvOS.

سوئیفت یک زبان برنامه نویسی متن باز، همه منظوره و کامپایل شده است. این یک زبان برنامه نویسی استاتیک تایپ شده است. هر مقدار دارای یک نوع اختصاص داده شده است. نوع یک مقدار زمانی که به عنوان آرگومان استفاده می شود یا در زمان کامپایل برگردانده می شود، همیشه بررسی می شود. اگر عدم تطابق وجود داشته باشد، برنامه کامپایل نمی شود. کامپایلر Swift LLVM است و در Xcode، IDE استانداردی که برای کار با توسعه نرم افزار اپل استفاده می شود، گنجانده شده است.

معرفی زبان برنامه نویسی Swift  و آشنایی بیشتر با آن

Swift یک زبان برنامه نویسی مدرن است که برای “تطبیق” در اکوسیستمی طراحی شده است که قبلا برای یک زبان برنامه نویسی متفاوت به نام Objective-C طراحی شده بود . اکثر نرم‌افزارهایی که امروزه روی آیفون و مک اجرا می‌شوند، حتی برای برنامه‌های رسمی اپل، بر اساس کد Objective-C هستند، اگرچه استفاده از سوئیفت سال به سال بیشتر مورد توجه قرار می‌گیرد، و در حالی که Objective-C سال‌ها برای حفظ و بهبود موجود استفاده خواهد شد.

برنامه‌های کاربردی، احتمالاً برنامه‌های جدیدی با سوئیفت ایجاد خواهند شد. قبل از اینکه اپل سوئیفت را معرفی کند، Objective-C به شدت برای معرفی قابلیت‌ها و ویژگی‌های جدید توسعه یافته بود، اما در سال‌های اخیر این تلاش به نفع توسعه سوئیفت بسیار کاهش یافته است.

این بدان معنا نیست که Objective-C مرده است یا ارزش یادگیری ندارد: Objective-C هنوز یک ابزار ضروری برای هر توسعه دهنده اپل است. با این حال، من قصد ندارم Objective-C را در اینجا پوشش دهم، زیرا ما روی سوئیفت تمرکز می کنیم.

معرفی زبان برنامه نویسی Swift  و بررسی کاربردهای آن

تنها در 6 سال، سوئیفت 5 نسخه اصلی را پشت سر گذاشته است و ما اکنون در نسخه 5.3 هستیم.

Swiftزبان معروف محصولات اپل است، اما فقط زبان اپل نیست. ما می توانیم از آن در چندین پلتفرم دیگر استفاده کنیم. این زبان منبع باز است، بنابراین انتقال زبان به پلتفرم‌های دیگر نیازی به مجوز یا مجوز ندارد و می‌توانید پروژه‌های سوئیفت را برای ایجاد سرورهای وب و API ( https://github.com/vapor/vapor ) و همچنین پروژه‌هایی پیدا کنید. تعامل با میکروکنترلرها.این یک زبان همه منظوره است که با مفاهیم مدرن ساخته شده است و آینده روشنی دارد. سوئیفت برخی از بهترین اسناد را برای یک زبان برنامه نویسی دارد که تا به حال دیده ام. با این حال، من می خواهم در مورد آن در اینجا بنویسم، زیرا فکر می کنم گاهی اوقات اسناد برای مبتدیان کمی بیش از حد پیچیده هستند.

معرفی زبان برنامه نویسی Swift  و رویکردهای جدید آن

اگر Mac یا iPad دارید، به شما توصیه می کنم برنامه Playgrounds ساخته شده توسط اپل را از اپ استور دانلود کنید. این برنامه به شما امکان می دهد قطعه کد Swift را بدون نیاز به ایجاد یک برنامه کامل ابتدا اجرا کنید. این یک راه بسیار مفید برای آزمایش کد شما است، نه فقط زمانی که شروع به یادگیری می کنید، بلکه در تمام مواقعی که نیاز دارید کدی را امتحان کنید.

زبان Swift یک زبان همه منظوره، چند پارادایم، شی گرا، کاربردی، دستوری و ساختار یافته بلوکی است. این نتیجه آخرین تحقیقات در مورد زبان های برنامه نویسی است و با استفاده از رویکرد مدرن ایمنی، الگوهای طراحی نرم افزار توسط Apple Inc. ساخته شده است. این زبان برنامه نویسی کاملاً جدید برای برنامه های iOS، برنامه macOS، برنامه watchOS، برنامه tvOS است. به زودی این زبان به یکی از 5 زبان برنامه نویسی برتر تبدیل شد و در طی چند سال در میان جامعه توسعه دهندگان اپل محبوبیت پیدا کرد و جایگزین مدرسه قدیمی Objective C شد.

معرفی زبان برنامه نویسی Swift تکامل زبان برنامه نویسی سوئیفت

سوئیفت توسط ” کریس لاتنر ” با هدف حل مشکلات موجود در هدف C توسعه یافت. این زبان در کنفرانس جهانی توسعه دهندگان اپل در سال 2014 (WWDC) با نسخه Swift 1.0 معرفی شد. به زودی، در سال 2014 به نسخه 1.2 ارتقا یافت. Swift 2.0 در WWDC 2015 معرفی شد .

در ابتدا، نسخه 2.2 نرم افزار منبع باز تحت مجوز Apache 2.0 در 3 دسامبر 2015 برای پلتفرم های اپل و لینوکس ساخته شد. در اصل برای کار با کاکائو و کاکائو تاچ اپل طراحی شده است فریمورک ها و حجم وسیعی از کدهای Objective-C موجود که برای محصولات اپل نوشته شده است. زبان سوئیفت از زمان انتشار خود با نام‌های 1.0، 2.0، 3.0 و 4.0 به بعد تغییرات عمده‌ای را پشت سر گذاشته است. نسخه فعلی منتشر شده سوئیفت 4.2 با نسخه بتا سوئیفت 4.3 و Xcode 10 است. امیدواریم که به صورت کامل به معرفی زبان برنامه نویسی Swift پرداخته باشیم و این مطلب برای شما مفید واقع شده باشد‌.

ارائه دوره های آموزشی معرفی زبان برنامه نویسی Swift در انقلاب پلاس

مجموعه انقلاب پلاس به عنوان یکی از معتبرترین ارائه دهنده های آموزش های مختلف زبان برنامه نویسی، آماده ارائه تمامی دوره های  به شما عزیزان است. در صورتی که می خواهید دوره های کامل زبان های برنامه نویسی را بیینید پیشنهاد ما به شما انتخاب این مجموعه توانمند است.

زیرا تمامی افرادی که در تهییه و تولید زبان های برنامه نویسی نقش دارند. از تجربه و دانش تخصصی دراین زمینه و حوزه های مرتبط برخوردارند و این به آن ها کمک می کند تا به ارائه بهترین ها بپردازند تا شما عزیزان از تمامی نکات ضروری در مورد انواع زبان برنامه نویسی بهره مند شوید. ما تمام تلاش خود را کرده ایم تا معرفی زبان برنامه نویسی swift پردازیم کلیه نکاتی که در دوره های آموزشی این زبان برنامه نویسی ذکر می شود کاربردی هستند به گونه ای که شما می توانید با تماشای ویدیو های آموزشی و نکات بیان شده به راحتی اقدام به طراحی سایت و موارد مرتبط با آن بکنید.

بنابراین توصیه ما به شما این است که در صورت تهیه دوره های آموزشی مجموعه انقلاب پلاس سعی کنید که تمامی نکات ذکر شده را با دقت به خاطر بسپارید زیرا تمامی این نکات ضروری برای بهتر شدن و ارتقاء دانش تخصصی شما در زمینه علم برنامه نویسی تهیه شده است.